Henkilökunta

Johanna Lehto-Vahtera
Museonjohtaja
johanna.lehto-vahtera@aboavetusarsnova.fi
0207 181 633
Juha Sillanpää
Asiakaspalveluamanuenssi (varaukset, museokauppa)
juha.sillanpaa@aboavetusarsnova.fi
0207 181 635
Essi Lamppu
Hallintoassistentti
essi.lamppu@aboavetusarsnova.fi
040 1492584
Janna Jokela
Museolehtori
janna.jokela@aboavetusarsnova.fi
0207 181 637
Karolina Jalarvo
Palveluvastaava
karolina.jalarvo@aboavetusarsnova.fi
0207 181 654
Selina Kiiskinen
Tiedottaja-amanuenssi
selina.kiiskinen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 639
Ulla Clerc
Näyttelyamanuenssi (Aboa Vetuksen näyttelytoiminta ja tapahtumat)
ulla.clerc@aboavetusarsnova.fi
0207 181 643
Silja Lehtonen
Ars Novan amanuenssi
silja.lehtonen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 641
Johannes Keltto
Museomestari
johannes.keltto@aboavetusarsnova.fi
0207 181 655
Jari Nieminen
Graafikko
jari.nieminen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 645
Heini Sorakivi
Hankekoordinaattori (Museot innovaatioalustoina, Sää ja mää - sään merkityksiä ennen ja nyt)
heini.sorakivi@aboavetusarsnova.fi
p. 0207 181 644
Elina Mattila
Yleisöarkeologi
elina.mattila@aboavetusarsnova.fi
p. 0207 181 646
Ilari Aalto
Arkeologi, kaivausjohtaja
ilari.aalto@aboavetusarsnova.fi