Henkilökunta

Hannele Lehtonen
Museonjohtaja
hannele.lehtonen@avan.fi
0400 859 746
Essi Lamppu
Hallinto- ja palvelupäällikkö (museokauppa & varaukset)
essi.lamppu@avan.fi
040 149 2584
Mia Erpi
Museoassistentti (asiakaspalvelu ja varaukset)
mia.erpi@avan.fi
040 352 9085
Janna Jokela
Museolehtori
janna.jokela@avan.fi
040 078 6053
Ilari Aalto
Arkeologi
ilari.aalto@avan.fi
0400 347 522
Niina Tanskanen
Näyttelyamanuenssi
niina.tanskanen@avan.fi
040 585 4499
Selina Kiiskinen
Tiedottaja-amanuenssi
selina.kiiskinen@avan.fi
040 576 3839
Jari Nieminen
Graafikko
jari.nieminen@avan.fi
040 352 9560
Tuomo Pynnönen
Museomestari
tuomo.pynnonen@avan.fi
040 820 2528
Timo Toivonen
Kiinteistönhoitaja
timo.toivonen@avan.fi
044 0500 718
Ari Valkki | Aboa Vetus Ars Nova säätiö sr
Toimitusjohtaja
ari.valkki@avan.fi
0400 770 937
Annette Laurén | Aboa Vetus Ars Nova säätiö sr
Talouspäällikkö
annette.lauren@avan.fi
040 563 8856