Henkilökunta

Teppo Vihola
va. museonjohtaja
teppo.vihola@aboavetusarsnova.fi
0505645760
Juha Sillanpää
Asiakaspalveluamanuenssi (varaukset, museokauppa)
juha.sillanpaa@aboavetusarsnova.fi
0207 181 635
Matti Ritakallio
Palveluvastaava
matti.ritakallio@aboavetusarsnova.fi
0207 181 654
Essi Lamppu
Hallintoassistentti
essi.lamppu@aboavetusarsnova.fi
040 1492584
Janna Jokela
Museolehtori
janna.jokela@aboavetusarsnova.fi
0207 181 637
Selina Kiiskinen
Tiedottaja-amanuenssi
selina.kiiskinen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 639
Ulla Clerc
Näyttelyamanuenssi (Aboa Vetuksen näyttelytoiminta ja tapahtumat)
ulla.clerc@aboavetusarsnova.fi
0207 181 643
Silja Lehtonen
Ars Novan amanuenssi
silja.lehtonen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 641
Johannes Keltto
Museomestari
johannes.keltto@aboavetusarsnova.fi
0207 181 655
Jari Nieminen
Graafikko
jari.nieminen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 645