Henkilökunta

Johanna Lehto-Vahtera
Museonjohtaja
johanna.lehto-vahtera@aboavetusarsnova.fi
0207 181 633
Juha Sillanpää
Asiakaspalveluamanuenssi (varaukset, myymälä)
juha.sillanpaa@aboavetusarsnova.fi
0207 181 635
Karolina Jalarvo
Palveluvastaava
karolina.jalarvo@aboavetusarsnova.fi
0207 181 654
Selina Kiiskinen
Tiedottaja-amanuenssi
selina.kiiskinen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 639
Silja Lehtonen
Ars Novan amanuenssi
silja.lehtonen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 641
Laura Ruohonen
Ars Novan amanuenssi (ma.) (Ars Novan näyttelyt ja kokoelmatoiminta)
laura.ruohonen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 644
Jenny Honka
Yhteistyöpäällikkö (ma.)
jenny.honka@aboavetusarsnova.fi
0207 181 647
Maria Granlund
Museolehtori (ma.)
maria.granlund@aboavetusarsnova.fi
0207 181 637
Johannes Keltto
Museomestari
johannes.keltto@aboavetusarsnova.fi
0207 181 655
Jari Nieminen
Graafikko
jari.nieminen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 645
Teemu Tuovinen
Suunnittelija
teemu.tuovinen@aboavetusarsnova.fi
0207 181 645
Ulla Clerc
Näyttelyamanuenssi (Aboa Vetuksen näyttelytoiminta ja tapahtumat)
ulla.clerc@aboavetusarsnova.fi
0207 181 643
Palkattomalla vapaalla elokuuhun 2017 asti
Eeva Holkeri
Amanuenssi (Ars Novan näyttelyt ja kokoelmatoiminta)
eeva.holkeri@aboavetusarsnova.fi
0207 181 644
Opintovapaalla 31.5.2018 asti
Janna Jokela
Museolehtori
janna.jokela@aboavetusarsnova.fi
0207 181 637
äitiyslomalla